Tagi: , ,

Odpustowa suma w farze

Sumie odpustowej w farze św. Zygmunta przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. Na odpust przybyli licznie księża z dekanatu, obecni byli przedstawiciele parlamentu: poseł Zbigniew Kuźmiuk i senator Wojciech Skurkiewicz, a także władz samorządowych z gminy i powiatu. Suma rozpoczęła się od barwnej procesji, która z Najświętszym Sakramentem przeszła po placu kościelnym wokół świątyni.

Na początku Mszy świętej gości powitał ks. proboszcz Adam Radzimirski. Byli wśród nich także celebransi, kapłani pochodzący z parafii św. Zygmunta: ks. Leszek Gwarek i ks. Eugeniusz Rycerski.

W kazaniu ks. Marek Kozera powiedział: „Św. Zygmunt swoje panowanie oparł na pokorze, mądrości Krzyża i Ewangelii. Pomimo upływu wieków, nadal uczy nas jak wydźwigać się z chaosu. budować ład oparty na pawie Bożym”. Kaznodzieja mówił, że pomimo wcześniejszych błędów i upadków św. Zygmunt dźwignął się do świadczenia o Chrystusie, wytrwałości wiary, gorliwości w jej głoszeniu aż do śmierci męczeńskiej. Wskazywała że jest on na nasze czasy: „Drogowskazem, pokazującym czego trzeba się wystrzegać a czego szukać”.

Na zakończenie dziękczynnej Eucharystii, wiernych relikwiami św. Zygmunt pobłogosławił arcybiskup Depo. Wierni po mszy świętej mogli oddać cześć relikwiom po przez ucałowanie.

Na ulicy Kieleckiej kupcy i straganiarze postawili swoje stoiska, chętnie odwiedzane przez mieszkańców Szydłowca i okolic, oraz gości przybyłych na majówkę do Szydłowca.


Dodaj Komentarz