Ministrowie PO-spacerowali w Szydłowcu

Z 1.5-godzinnym spóźnieniem, wczoraj po 18-tej do Szydłowca dojechał autobus PO z minister Ewą Kopacz i Radosławem Sikorskim na pokładzie. Wysiadających przywitali starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, władze miejskie z burmistrzem Andrzejem Jarzyńskim na czele, przewodniczącą Rady Miejskiej Krystyną Bednarczyk oraz wiceprzewodniczącymi: Arturem Łyczkiem i Leszkiem Jakubowskim.

Harmonogram wizyty ministrów w Szydłowcu był z punktu widzenia szydłowieckiego zjadacza chleba - mało atrakcyjny. Wizyta polegała na spacerze Ewy Kopacz i Radosława Sikorskiego ulicami miasta, po to aby „zahaczyć” o kilka miejsc. Były to: począwszy od rynkowej płyty - Ulica Radomska, Park Niepodległości, w którym ministrowie złożyli wiązanki pod dwoma obeliskami oraz na zakończenie spaceru przejście ulicami: Kościuszki, Spółdzielczą do ostatniego punktu znajdującego się przy ulicy Wschodniej tj. Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, dla oceny postępujących prac przy Orliku.

W rzeczywistości ministrowie podczas ostatniego punktu spaceru odwiedzili w szkole jedynie kilka pomieszczeń, witając się uprzednio z dyrektor szkoły i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia z młodzieżą. Na plac budowy wcale nie weszli.

Przemęczenie, złe samopoczucie obojga ministrów? Chyba jedynie tak można tłumaczyć poważną minę ministra Radosława Sikorskiego idącego obok burmistrza Jarzyńskiego, albo kaszlącą z przeziębienia minister zdrowia Ewę Kopacz.

Wizyta obojga zakończyła się po wysłuchaniu dwóch utworów Miejskiej Orkiestry Dętej po czym ministrowie odjechali na nieoficjalną część spotkania do ratuszowej restauracji, bez możliwości wymiany zdań z dziennikarzami a przede wszystkim mieszkańcami Szydłowca. Jaki miała cel ta wizyta? Polityczny? Turystyczny? Kampanijny? Oceńcie sami oglądając galerię zdjęć i kilka ujęć filmowych ze spaceru.

FILM


Komentarze

Piotr Adamski26 Wrz 2011, 03:25 # 1

Szanowny Panie Marku, Wizytę gości jak Pan sam napisał doskonale oddaje galeria zdjęć. Niestety już Pańska relacja nie ma z tym nic wspólnego. Przyjazd gości planowany był na godzinę 17:30 i taka informacja dotarła do lokalnych samorządowców i innych zainteresowanych mieszkańców w tym sympatyków PO. Opóźnienie wyniosło najwyżej 20 minut, a nie jak w Pańskiej relacji 2 godziny. Goście - tak z galerii wynika – przywitali się z Przewodniczącym  lokalnej struktury PO, a następnie z przybyłymi przedstawicielami samorządu miejskiego i powiatowego z Burmistrzem A. Jarzyńskim i Starostą W. Górlikim. W tym miejscu przewidziane było spotkanie z zebranymi wokół płyty Ratusza mieszkańcami i radnymi. Wobec braku odwagi ze strony mieszkańców zdecydowaliśmy się na spacer ulicami miasta ( zamiast przejazdu autokarem). Z okazji rocznicy Polskiego Państwa Podziemnego, Goście złożyli okolicznościowe wiązanki pod tablicami pamiątkowymi – stąd poważne miny Ministrów. Z uwagi na czas jakim dysponowali goście, przeszliśmy do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II gdzie powstaje – jak Pan napisał - trzeci już Orlik w gminie. Tam miłym akcentem było spotkanie z młodzieżą i nie tylko – byli tam licznie zgromadzeni pracownicy szkoły, rodzice i inni mieszkańcy. Postęp prac przy Orliku jak i ich zaawansowanie goście mieli okazję zobaczyć podczas spaceru. Ministrowie chętnie pozowali do zdjęć. Zupełnie niespodziewane było zagranie przez miejską orkiestrę paru taktów melodii. Po wizycie w Szkole Minister Sikorski wrócił do Warszawy, a Pani minister Ewa Kopacz spotkała się ze środowiskiem medycznym powiatu szydłowieckiego. Na spotkaniu z Panią minister byli obecni również Burmistrz A. Jarzyński i Starosta W. Górlicki . W czasie spaceru Pani Minister skorzystała z szeregu okazji do rozmów z mieszkańcami . Wizyta była częścią kampanii Platformy Obywatelskiej. Pozdrawiam serdecznie i służę informacjami w razie przyszłych wątpliwości dotyczących zamieszczanych przez Pana relacji w zakresie wydarzeń politycznych związanych z działalnością Platformy Obywatelskiej. Piotr Adamski


inny26 Wrz 2011, 07:37 # 2

Na górze z lewej strony jest umieszczony autor tekstu, więc te uwagi nalezy kierować pod innym adresem


Marek Sokołowski26 Wrz 2011, 07:39 # 3

Dziękuję za komentarz do tekstu. Mam nadzieje że odniesie się do niego autor tekstu P. Uciński. Pozdrawiam, doadm tylko że mnie w Szydłowcu w tym czasie nie było.. więc nie mam żadnych osobistych odniesień do tego zdarzenia, które jak widać wywołało poruszenie w naszym i nie tylko środowisku. Ciągle wierzę że w Polsce moża wyrazić własną opinię, nawet jesli jest ona nazbyt subiektywna.

W sobotę mieszkańcy Piekieliszek na Wileńszczyznie z wielką estymą i nadzieją w głosie mówili o Tusku i Sikorskim. Korzystając z okazji że w różnych miejscach jesteśmy czytani, chciałbym te ich słowa jak najdalej dostarczyć! Panie Ministrze prosze o pomoc i sukces w negocjacjach ze strona litewską, która jak już Pan doświadczył jest trudnym partnerem i póki co raczej osiagającym swe cele. Prosze nie zawiesć nadziei tych prostych ludzi kochających Polskę, którą nosza w sercach. Ze swej strony takiego sukcesu Panu i polskiemu premierowi życzę!


Paweł Uciński26 Wrz 2011, 11:25 # 4

Szanowny Panie Piotrze

Na jednym z portali społecznościowych, dziś wykorzystywanym ochoczo jako medium informacyjne, lub wyborcze - znana Panu postać o takim samym nazwisku jak pańskie, dokładnie informowała, o której godzinie przyjadą ministrowie. Zapowiedź przyjazdu była ustalona na godz. 16.30. O godz. 15.50 również ta sama, (znana Panu postać) informuje, że: „to wydarzenie jest przełożone na 17.30 będzie również Pani Minister Kopacz”.

Zatem po kolei. Od godz. 16.30 do 17.30 mija godzina. Partyjny autobus przyjeżdża kilka minut przed 18-tą. Pan jako pierwszy wita minister Kopacz o godz. 17.57. Następnie po Panu ministrów witają oficjele: powiatowi z miejskimi i jest już po 18tej.

Na dowód spóźnienia, w zbiorze zdjęć z tego dnia posiadam tzw. „kontrolniaka”, czyli zdjęcie wykonane o godz. 17.50 w celu pomiaru światła, na którym zachował się ratuszowy zegar z tą właśnie godziną i pusta bez autobusu z ministrami płyta rynku.

Reasumując. Od godziny 16.30 do 18.00 mamy 1.5-ej godziny. Jak już Pan zdążył zauważyć w tekście czas spóźnienia został poprawiony. Oczywiście za "nadpisane" pół godziny jestem skłonny zwrócić Panu honor.

Pozdrawiam,

Paweł Uciński


Marcin Banaszczyk26 Wrz 2011, 12:20 # 5

a ja mam takie pytanie do Pana Piotra Adamskiego. Jakie działania Platforma "szydłowiecka" uskutecznia na naszej ziemi? Od dłuższego czasu obserwując co dzieje się w tym mieście, nie zauważyłem nic oprócz składania wiązanek podczas różnych państwowych i lokalnych imprez. Na koniec zaznaczę, że nie jest to złośliwość a zwykła ludzka ciekawość. POzdrawiam


wiem26 Wrz 2011, 16:08 # 6

Od dziś nie dziwie się że nasza polityka zagraniczna kuleje. Jak Sikorski łapy w kieszeniach tak zawsze trzyma to dziwne zeby coś ugral dla Polski.


inny227 Wrz 2011, 02:56 # 7

Panie Adamski skoro to była część kampanii to co to w ogóle było to całe paradne przejście PO mieście? Każdy wie jak wygląda Kopacz i Sikorski. Jak pan taki wszystko wiedzący to niech pan powie jakie plusy z tej wizyty płyną dla naszego miasta? No chyba że jak pan pisze tylko takie "Ministrowie chętnie pozowali do zdjęć" ...


Marcin Banaszczyk27 Wrz 2011, 12:14 # 9

ok wszystko fajnie i cacy. Tyle, że mam trochę wątpliwości, że to akurat zasługa platformy szydłowieckiej. Tym bardziej, że ostatnio słyszy się że w Szydłowcu powstanie odłam PO tzw. "Platforma2", może Pan wyjaśnić te pogłoski? Pozdrawiam


POstronny2 Paź 2011, 04:06 # 10

Świetny tekst! Sugestywny opis idealnie pasuje do wizerunku całej Platformy i stworzonego przez nią rządu - powitania, przejścia, uśmiechy, krawaty, "pic na wodę" i zupełnie nic konkretnego. Wybierzemy ich znowu - SHOW MUST GO ON! Zaślepiona polska "postępowa" ciemnoto, dopiero historia oceni jaka jesteś głupia...


Dodaj Komentarz