Między rajem a piekłem, czy na pewno?

W dniu 8 marca w Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się reportaż na temat bezrobocia w powiecie Szydłowiec. To temat, o którym w ostatnim czasie, mieszkańcy miasta i samorządowcy mówią bardzo często. Władze Gminy i Powiatu mówią nam przede wszystkim o statystykach, liczbach, a może już wreszcie nadszedł czas by zacząć te statystyki chociaż próbować zmienić.

Autorka Mira Suchodolska zabiera nas na wycieczke po realiach życia mieszkańców Szydłowca. Widzi i opisuje Szydłowiec, jako „ prawdziwą: bezradną biedę i bogatą siłę dzielnych ludzi”. Szczególną uwagę zwraca na to iż bezrobocie według statystyk wynosi tu 38% ale na jedną głowę przypadaja dwa samochody.

Reporterka spacerując po mieście dowiaduje się od mieszkańców praktycznie wszystkiego. Widzi, że czesto jest to bezrobocie fikcyjne. Widzie realia, sposób myślenia a czasem nawet kombinowania mieszkańców- „będę pracować, ale na czarno”.- Jestem bezrobotny, moja żona inwalidka, mamy troje dzieci- mówi. Tłumaczy, że jeśli połączy te wszystkie zasiłki i dodatki, jakie dostaje, a które straci, jeśli podejmie oficjalnie pracę to mu się to nie opłaci. Część mieszkańców, inteligentnych wykształconych ludzi powyjeżdżało do większych miast albo za granicę, gdyż jedyną najczestsza formą zatrudnienia w naszym mieści są staże i prace interwencyjne.


Tagi: ,

Modlitwa

Boże przyjmij do siebie polskich himalaistów z Bread Peak Oni tam szli z nieprzebranej miłości do gór Bliżej Ciebie pokłonić się niebu

Na 8 tysięcy metrów nadludzkim wysiłkiem wznieśli swój krzyż Panie

Ugość Ich wytchnieniem od tamtego trudu i cierpienia daj im wieczne odpoczywanie


Oddali 24 litry krwi

8 marca już po raz kolejny odbyła się przed szydłowieckim ratuszem zbiórka krwi. Mobilne centrum poboru stało na Rynku Wielkim w godz od 9.00 do 15.00. I tym razem honorowi krwiodawcy wykazali się wielką chęcią niesienia pomocy innym. Niektórzy z nich czekali w długiej kolejce. Wiele osób oddawało krew po raz pierwszy. Byli i tacy, którzy robili to już któryś raz z kolei. Krew oddało 53 osoby. Uzbierano tego ratującego życie daru niemal 24 litry.

Akcja krwiodawstwa organizowana jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Vietha w Radomiu, Stowarzyszenie Honorowych Krwiodawców „Ziemi Szydłowieckiej” i Andrzeja Jarzyńskiego, Burmistrza Szydłowca.
Organizatorzy nie zapomnieli o szczególnym podziękowaniu dla kobiet, które podczas swojego świeta postanowiły podzielić się krwią z potrzebującymi. Dzięki sponsorom Panie dostały kwiaty, upominki, jak i małe słodkości.

Zbiórkę krwi kordynował Jerzy Gawor z Urzedu Miejskiego w Szydłowcu, który promuje idee honorowego krwiodawstwa. On też zadbał o to, aby żadna z Pań nie została pominięta w podziękowaniach. Fundatorami upominków byli: Zakład Cukierniczy – Grażyna Proczka, Kwiaciarnia „Kwiatek” Agnieszki Banaszczyk, Kwiaciarnia „Azalia” Agnieszki Fiutowskiej, oraz przedstawiciel Alior Banku Monika Stanik. Wszystkim sponsorom organizatorzy serdecznie dziękują.


Tagi: ,

Życzenia dla Pań

Z okazji Dnia Kobiet w imieniu redakcji składamy Wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Wielu chwil radości, wszelkiej pomyślności, pogody ducha zadowolenia z każdego dnia, dobrych myśli oraz realizacji wszystkich marzeń, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Niech każdy kolejny dzień, będzie dla was Dniem Kobiet. Dziękujemy za wsparcie i pomoc oraz dobro, które świadczycie bliskim i społeczeństwu.