Zarabiają mniej

W wyniku przyjęcia przez Rząd uchwały budżetowej, w tym roku zmalały pensje osób zajmujących kierownicze stanowiska - w tym diety radnych, wynagrodzenia wójtów i burmistrzów. Stało się to za sprawą pomniejszonej kwoty bazowej z 1836,35 zł do 1788,46 zł.

Zazwyczaj kwota bazowa była podnoszona, dzięki czemu diety radnych obliczane na jej podstawie rosły. Była to dogodna sytuacja, ponieważ zdejmowała z rad podjęcie niepopularnej w oczach opinii publicznej decyzji o podwyżce. W tym roku jest inaczej.

W wyniku pomniejszonej kwoty bazowej, diety są następujące: radny powiatowy otrzymuje 1020 zł zamiast 1059 zł, przewodniczący komisji 1298 zł zamiast 1348 zł, wiceprzewodniczący rady 1391 zł zamiast 1445 zł, przewodniczący rady 1854 zł zamiast 1927 zł, członek zarządu 1483 zł zamiast 1541 zł.

Jeżeli chodzi natomiast o gminnych radnych: - sytuacja pozostaje bez zmian – o czym poinformował nas główny specjalista ds. Organizacyjno Prawnych i Nadzoru Bolesław Boruszewski.

Obecnie starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki zarabia: 11.640 (brutto bez pomniejszenia), burmistrz Andrzej Jarzyński 12.900 (brutto bez pomniejszenia).


Komentarze

jacek30 April 2011, 22:08 # 1

witam ja wiem ze każdy stara się sprawować swoje funkcje rzetelnie i jak najlepiej ale czy nie wstyd brać takich pieniędzy za swą pracę czy nie byłoby moralne by była to kwota o połowę mniejsza by zbliżyć się do społeczeństwa wszak to funkcja publiczna nie sposób na życie i kreowanie funkcji jako biznesu , moim skromnym zdaniem ,, nie sprawdzi się system unijnej demokracji za dużo osób do utrzymania za duże obciążenia na przedsiębiorcach za duże nakłady na pensje et cetera kiedyś musi to pęknąć ztad pytanie o moralne poczucie obowiązku scalenia się ze społecznością szydłowiecką która nie ma co włożyć do garnka aczkolwiek uważam za błąd utrzymywanie pijaków jako osoby chore , po prostu jest to ich sposób na życie za pieniądze frajerów tak o tym mówją


Dodaj Komentarz