Tagi: ,

Świąteczne spotkanie rodzin z ruchu Światło-Życie

W niedziele świętej Rodziny na mszy świętej za rodziny parafii św. Zygmunta spotkały się małżeństwa i rodziny z rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, zwanej Domowym Kościołem. Uroczystość była okazją do uczczenia Świętej Rodziny z Nazaretu (która jest patronem rodzin DK) i spotkania się rodzin, skupionych w 4 kręgach formacyjnych. Po modlitwie wszyscy „oazowiecze” spotkali się na w domu parafialnym na świątecznym spotkaniu, w którym wzięli udział kapłani z parafii św. Zygmunta z ks. prob. Adamem Radzimirskim. Spotkanie poprowadził moderator rodzin ks. Andrzej Kania.

W czasie modlitwy rozważano Słowo Boże, które stawia w niedzielę Świętej Rodziny wiernym wspaniały wzór rodziny chrześcijańskiej - Świętą Rodzinę Jezusa, Maryi i świętego Józefa. W życiu rodziny Bóg powinien być na pierwszym miejscu i wszystko winno mu być poddane. Spoiwem tak ugruntowanej rodziny jest miłość i szacunek wzajemny. Obowiązkiem rodziców jest bronić praw Boga i praw człowieka. Rodzinie we współczesnych czasach zagraża wiele niszczących ideologii, fala pomówień i propagandy, w tej sytuacji rodziny nie mogą być bezczynne. Bez silnych rodzin Polska będzie wymierać.

Jezus Chrystus w Świętej Rodzinie , poznał troski i radości życia rodzinnego. Obowiązki rodzicielskie z pełnym oddaniem pełnili św. Józef i Najświętsza Maryja. Idąc za tym pięknym wzorem, rodziny chrześcijańskie utrwalać będą panowanie Boga w swoich rodzinach. Będą oazami życia i miłości, wprowadzającymi do wspólnoty Kościoła i Narodu nowe pokolenia ludzi miłujących Boga i Ojczyznę.


Dodaj Komentarz