Starostwo zabłyśnie?

Świecące girlandy na białym budynku, przed nim jak co roku choinka i przystrojone kolorowymi iluminacjami słupy świetlne – to oczywiście widok Rynku Wielkiego w Szydłowcu, jaki możemy oglądać codzienne od godz. 16-tej.

Nieco inaczej w tym czasie wygląda otoczenie Starostwa Powiatowego, które zwyczajnie rozświetlają słupy świetlne. Czy wobec tego, urząd nie chce „zabłysnąć” w tym roku?

Budynek Starostwa co roku jest przez nas przystrajany – informuje Krzysztof Bernatek, sekretarz Powiatu. - Instalujemy głównie oświetlenie na balkonach budynku oraz zakładamy „świeże” flagi. Wewnątrz natomiast ozdabiamy wejście na pierwsze piętro. Oprócz tego dekoracje świąteczne pojawią się również w sekretariacie i innych pomieszczeniach Starostwa.

Swego czasu chcieliśmy zagospodarować na święta choinki ulokowane na przeciwko, ale nie uzyskaliśmy na to zezwolenia od pełnoprawnego właściciela terenu wokół Starostwa (przyp. red. Urzędu Miejskiego) - powiedział na zakończenie K. Bernatek.

Co do ostatniej informacji, jaką uzyskaliśmy od sekretarza trudno uzasadnić, czy takowe pismo o „uzyskanie zezwolenia” było wystosowane, ponieważ nie uzyskaliśmy potwierdzenia w tej sprawie ze strony Urzędu Miejskiego.

Nadchodzące Święta to magiczny czas, usłany paletą barw i okraszony zwyczajami. Warto przy tym jednak pamiętać, aby ta „magia” nie przysłoniła nam najważniejszego – Bożego Narodzenia.


Komentarze

cośty15 Dec. 2010, 12:51 # 1

Panie U (ciński?) cyt:"Co do ostatniej informacji, jaką uzyskaliśmy od sekretarza trudno uzasadnić, czy takowe pismo o „uzyskanie zezwolenia” było wystosowane, ponieważ nie uzyskaliśmy potwierdzenia w tej sprawie ze strony Urzędu Miejskiego." - po co Panu potrzebne potwierdzenie UM . To Pan Bernatek chyba powinien mieć pismo, które wysyłał i negatywną odpowiedź UM.


obserwator15 Dec. 2010, 19:44 # 2

budynki urzedów to nie choinki.Moim zdaniem dekoracje swiateczne powinny być skromne i niezbyt nachalne. W budynku starostwa jest Sąd , Bank , niedaleko budynek Policji , Prokuratury, Straży Pozżarnej , Urzedu Skarbowego, Poczty i innych instrytucji .Czy wszyscy maja sie ścigać kto bardziej "zaświeci " światecznymi ozdobami. Tradycją jest, że dekorujemy miasto , ulice i niech tsak pozostanie, Pozostali maja stanowic tło do tych miejskich dekoracji.Ze swiątecnym pozdrowieniem.


pik15 Dec. 2010, 20:14 # 3

Panie Marku to jest cytat z Pana powyborczych remanentów:" W mojej ocenia wzrost rangi miasta wewnątrz i na zewnątrz zależy od dobrej pracy obu szydłowieckich samorządów, a nawet więcej od ich wzajemnej bliskiej współpracy. Na to z całą siłą stawiam jako obywatel gminy i powiatu i jako przewodniczący Rady Powiatu w Szydłowcu. Nadzieja płynie z oceny rzeczywistości, opadające emocje szybko odsłonią to co realne i konieczne, a także pokłady dobrej woli, zarówno po stronie miasta jak i powiatu! Do tego tez zachęcam i i na to liczę!" i co robi sekretarz Pana Rady - zaczyna szukać winnego ,że nie zapalił światełek na choince, a Pan , ten który liczy na współpracę , zamieszcza to w prowadzonym przez siebie Domie na Skale. Przy okazji - zgadzam się z obserwatorem.


Marek Sokołowski15 Dec. 2010, 20:45 # 4

Drogi PIK-u przed świętami dawniej trzepało się dywany. Tak poważnie, to Pan Sekretarz nie jest sekretarzem Rady Powiatu ( nie ma takiej funkcji), właściwie jest on dyrektorem urzędu Starostwa, czyli sekretarzem powiatu. Wypowiada się na własną odpwiedzialność i widocznie pomylił kwestie, bo ja nadal stawiam na dobra współpracę!

Nie sądzę też aby ktoś z Miasta, czyli władze samorzadowe gminy Szydłowiec, były przeciwne zawieszeniu lampek na miejskiej choince przed Starostwem. Mam nadzieję że Pan Sekretarz to załatwi..! Nie wiem czy są szanse aby ten teren był pod zarządem powiatu, bo teraz włada nim gmina Szydłowiec. To jednak w mojej opini nie jest przeszkodą do współpracy i realizacji dobrych pomysłów. Mam przekonanie że Burmistrz Szydłowca, w tym także pomoże. Z mojej strony moge podjąć się pośrednictwa w tej sprawie o ile zostane o to poporoszony!


trefl15 Dec. 2010, 21:03 # 5

a ja man nadzieję ,ze nie ulegnie Pana sugestiom i zrobi to to w kazdym roku i ze zakończy się ta niepotrzebna dyskusja nad tematem zastępczym, otwierajaca nowe pola niezdrowej rywalizacji. To ,że gmina nie jest przeciw zawieszeniu lampek na choince ma być powodem do ozdabiania drzewka przez powiat.. To przecież jakaś paranoja. Wejdźmy wszyscy ,duchowo w świąteczny nastrój a wszystko będzie bardziej kolorowe, świecace i piekne - życie również.


pik15 Dec. 2010, 21:08 # 6

Za chwilę bedziemy dyskutować kto ma większą i ładniejszą choinkę. Ta dyskusja własnie do tego powadzi. Zakończmy ją. ŚWesołych Świąt.


Marek Sokołowski15 Dec. 2010, 21:35 # 7

Z mojej strony płyną także życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich zaglądających na te strony domowe.. domnaskale.net.pl Choinki niech śwecą pięknym blaskiem w całym mieście i powiecie, w Ojczyżnie całej i tam gdzie są Polacy (w Wilnie też) oraz wszędzie tam gdzie są ludzie dobrej woli!


Dodaj Komentarz