Rekolekcje wielkopostne w „Zygmuncie”

W dniach od 24 -28 marca w parafii św. Zygmunta rekolekcje wielkopostne głosi ks Ryszard Andrzejczyk pallotyn, na co dzień pełniący posługę kapłańską w Sanktuarium MB Wychowawczyni w Czarnej koło Stąporkowa. Równolegle w dniach 26-28 marca ćwiczenia rekolekcyjne w świątyni farnej, przeżywają także gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum im Mikołaja Kopernika.

To już ostania tura rekolekcji, które odbywają się w szydłowieckiej parafii. Dopełni je spowiedź wielkopostna i Droga Krzyżowa, na ulicach Szydłowca. W ubiegłych latach to nabożeństwo pasyjne gromadziło tysiące wiernych.

Nauki rekolekcyjne dla dorosłych głoszone, są na mszach świętych o godz. 9 i 18. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić jak ogłosił ks proboszcz Adam Radzimirski 29 marca, w godz. Od 6 do 10 i po południu od godz. 15 do 18. Taka pora ma związek z uroczystościami pogrzebowymi ks bp. Edwarda Materskiego, które w tym dniu rozpoczną się w Radomiu o godz. 11


Komentarze

Marek Sokołowski1 April 2012, 09:15 # 2

Z tego co w tej sprawie napisano w mediach , został zatrzymany i przesłuchany we wtorek 27 marca pod zarzutem korupcji. Według tych informacji po wpłacie 20 tysięcy poręczenia, jest zwolniony z aresztu i obecnie przebywa na wolności, a dokładnie (z tego co wiem) na zwolnieniu lekarskim. Prawdopodobnie przypadki korupcji zostały udokumentowane przy pomocy środków technicznych typu ukryta kamera!


Dodaj Komentarz