Tagi: , ,

Orońsko. Ksiądz kanonik Zbigniew Marian Zasoń nie żyje

Informujemy, że w dniu 20 lutego br. zmarł ks. kan. Zbigniew Zasoń, emerytowany proboszcz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Orońsku. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą do kościoła parafialnego i Mszą św. w piątek 22 lutego br. o godz. 15.00. Następnie w sobotę, 23 lutego br., Msza św. w intencji zmarłego Kapłana o godz. 11.00.

Ks. kan. Zbigniew Zasoń urodził się 26 sierpnia 1934 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był synem przedwojennego policjanta, który zamordowany został w 1940 roku przez Sowietów.

W 1952 roku ukończył naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 1957 ukończył studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu i 29 września tego roku przyjął święcenia kapłańskie. Po święceniach pracował na stanowisku wikariusza w parafiach: Skrzyńsko, Szydłowiec, Końskie – św. Mikołaja, Radom – św. Jana.

Od 1972 roku, był proboszczem i budowniczym kościoła (zaprojektowanego przez prof. Władysława Pieńkowskiego), w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Orońsko. Na emeryturę kapłańską przeszedł w czerwcu 2002 roku i jako rezydent zamieszkał na plebanii orońskiej parafii. Ksiądz kanonik Zbigniew Zasoń był założycielem i kapelanem Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Radomiu. Od 17 czerwca 2002 r. przebywał na kapłańskiej emeryturze, jako rezydent w parafii w Orońsku.


Komentarze

Parafianka23 Feb. 2013, 17:33 # 5

Zgadzam się, że załączone zdjęcie nie jest zdjęciem zmarłego Księdza Kanonik!!!. Ksiądz Kanonik Zbigniew był bardzo wartościowym człowiekiem. Pokój jego duszy.


Kolega24 Feb. 2013, 05:01 # 7

Drogi redaktorze, jeżeli dostałeś informację od parafian zmarłego Kanonika, że popełniłeś gafę i skopiowałeś zdjęcię błednie opublikowane na portalu "X" dalej bez własnej interpretacji i tkwisz we własnym uporze coż to o tobie świadczy!!! Wygodnictwo; wystarczy chciecć by interweniować i poprawić błąd. Nie pozowlę by mój Przyjaciel był przedstawiwany z byle fotografią!!! tak zacny człowiek, kompan, przyjaciel. Zbigniewie, Zbyszku, Przyjacielu, Kolego, Nie przygotowałeś nas na tak szybkie rozstanie.........


Przyjaciele24 Feb. 2013, 15:52 # 8

Ksiądz Kanonik Zbigniew pozostanie na zawsze z nami. Był wspaniałym, prawym Człowiekiem i skromnym, dobrym Kapłanem. Teraz, niestety, takich jest coraz mniej. Niech spoczywa w pokoju.


Marek Sokołowski24 Feb. 2013, 18:01 # 9

Szanowni Czytelnicy! Biorąc pod uwagę opinie co do zdjęcia, z którego skorzystałem ze strony Rodziny Katyńskiej, wymieniłem je na to, które było eksponowane w czasie Mszy pogrzebowej śp ks. kan. Zbigniewa Zasonia. Przepraszam jeśli mimowolnie uczynilem przykrość. Pozostaję w szacunku i składam wyrazy współczucia parafianom i wszystkim dotknietym śmiercią tego zacnego i zasłużonego Kapłana. Łączę się w modlitwie i żalu.


Dodaj Komentarz