Tagi: ,

Może być niebezpiecznie i ciężko..!

W poniedziałek 20 czerwca grupy młodzieżowe działające przy parafii św. Zygmunta, na mszy św. podziękowały Bogu za dobro otrzymane w ciągu roku pracy formacyjnej. W programie spotkania był także pogodny wieczór przy ognisku Wakacje to także czas letnich bliższych czy dalszych wyjazdów i rekolekcji. Szczególnie upodobali sobie je oazowicze.

W pobliskim Skarżysku-Kamiennej rozpoczął się 27 czerwca pierwszy turnus 15 dniowych rekolekcje III stopnia Ruchu Światło-Życie. Uczestniczą w nich takźe młodzi oazowicze z naszej parafii. Moderatorem tych rekolekcji jest ks. Grzegorz Lipiec.

Rekolekcje to rodzaj drogi w nieznane, jeden z uczestników takich rekolekcji napisał: „Wyobraź sobie, że wybierasz się w podróż. Może być niebezpiecznie i ciężko. Nie zawsze będziesz miał gdzie spać, będziesz musiał zdobyć pożywienie. Może będziesz szedł w wysokie góry, a może przedzierał się przez wysoką puszczę. Jedynie dotarcie do celu będzie dla nas ratunkiem."

Celem rekolekcji jest poznanie siebie w Bożym śwetle i poznanie Boga, aby nim pełniej żyć, aby i rozpoznać Jego wolę, aby dostrzegać jego działanie w świecie i wnosić dobro i pokój w swoje życie i życie innych.

Oazy o różnej tematyce organizowane są w wielu zakątkach Polski.
W Śnieżnicy koło Limanowej obecnie w rekolekcjach uczestniczą rodziny z Domowego Kościoła, także z naszego szydłowieckiego kręgu rodzin. Inne rodziny z parafii św. Zygmunta, już wkrótce wyjadą na rekolekcje do Zakopanego. Będzie to dobra okazja na odnowę małżeńskiej i rodzinnej wspólnoty, odnowę sił duchowych i fizycznych. Ciężko i niebezpiecznie jest bowiem żyć odwołując się tylko do własnych sił! Roztropnie jest prosić o przemianę serca, o potrzebne łaski. Przyjąć Boży dar umocnienia i błogosławieństwa! Zdać się na Boga!


Dodaj Komentarz