Gąsawianki śpiewają już 45 lat

W Gąsawach Rządowych 20 kwietnia śpiewaczki z Zespołu Ludowego „Gąsawianki”, ich rodziny, znajomi, przyjaciele, (w tym zaprzyjażnione zespoły ludowe), razem na ludowo świętowali jubileusz 45-lecia "Gąsawianek". W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz Gminy Jastrząb i Powiatu Szydłowieckiego.

Obchody Jubileszu rozpoczęto w kościele parafialnym św. Edwarda w Gąsawach Rządowych. Mszę świętą dziękczynną celebrował ks. prob. Janusz Krupa. Nawiązując do odczytanej ewangelicznej przypowieści o talentach. Ksiądz Proboszcz wyraził radość, że członkinie Zespołu, pomimo wielu obowiązków rodzinnych przez te 45 lat pomnażały otrzymany od Boga talent.

Było to możliwe – mówił Proboszcz, dlatego że było zamiłowanie do śpiewania, radość z tego, co się robi, podbudowywane radością tych, którzy oglądali występy Zespołu.

Na zakończenie ks. Krupa podziękował paniom z Zespołu za tworzona wspólnotę, mającą podłoże w sercu, za wierność Bogu i Kościołowi oraz sobie nawzajem, dzięki czemu Zespół śpiewa jak stare, dobre małżeństwo już 45 lat. Życzył Zespołowi, aby dobrze działał nadal, aby się rozwijał, bo jest potrzebny. dowych Po Eucharystii, na dalsze świętowaniu przy muzyce i przy stołach zebrano się w Domu Weselnym "Zameczek", w Gąsawach Rządowych.


Dodaj Komentarz