Czy wkrotce ruszy budowa szydłowieckiego odcina S7?

Z wiarygodnych informacji jakie udało sie nam uzyskać wynika, że decyzja o budowie szydłowieckiego odcinka S7 biegnącego ma zapaść w sierpniu br. Tak wynika przynajmniej z zapewnień jakie otrzymał 3 czerwca w Warszawie od szefa Ministerstwa Infrastruktury ministra Cezarego Grabarczyka, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński.

Wizyta szydłowieckiej delegacji w Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie, miała za cel lobbing na rzecz tej inwestycji, która w programie rządowym budowy dróg ekspresowych i autostrad znalazła się praktycznie na pierwszym miejscu listy rezerwowej.

Kosztorysowy koszt budowy odcinka od Krogulczej do granicy województwa mazowieckiego wynosi 974 miliony złotych.

Szydłowiecki odcinek S7 przebiegać będzie na znacznej długości nowym śladem, po wschodniej stronie obecnej drogi krajowej nr 7.

Dotyczy to odcinka od granicy powiatu przy miejscowości Młodocin do Szydłowca. W granicach miasta droga ekspresowa wybudowana zostanie na starym śladzie obecnej obwodnicy. Przewiduje się tutaj odcinkowe usytuowanie drogi w wykopie, którego największe zagłębienie zaprojektowano na wysokości ul. Jastrzębskiej.

Droga starym śladem pobiegnie także przez wieś Barak do granicy powiatu i województwa. W województwie świętokrzyskim zaplanowano obejście Skarżyska-Kamiennej (Książęce i Pogorzałe), nowym śladem od strony zachodniej obecnej Siódemki.


Dodaj Komentarz