Święty Józef, opiekun i żywiciel, patron szydłowieckiej spółki Comes.

Szydłowiecka firma Comes, której zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Sadku koło Szydłowca, swoim sięgającym już 30 lat zwyczajem w Uroczystość Świętego Józefa, obchodziła święto swego Patrona. Z tej okazji w kościele parafialnym w Sadku proboszcz ks. Zenon Ociesa celebrował mszę świętą w intencji pracowników i właścicieli oraz o pomyślny rozwój przedsiębiorstwa. Ksiądz Proboszcz przypomniał skromne początki firmy, w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i jej stały rozwój, w ciągu 30 lat jej działalności. Życzył opieki św. Józefa, licznych zamówień na wyroby oraz pomyślności dla zatrudnionych w firmie i jej właścicieli.

W czasie mszy świętej poświęcona została przywieziona z Ziemi Świętej figurka św. Józefa. Po modlitwie w siedzibie firmy w Szydłowcu, odbyło się świąteczne spotkanie integracyjne.

Spółka Comes znana jest w kraju z produkowanych urządzeń zabawowych i licznych realizacji placów zabaw. Obecnie w spółce zatrudnionych jest 50 pracowników .


Tagi: ,

Nowa wersja IV przykazania kościelnego

Konferencja Episkopatu Polski przyjęła nowelizację IV przykazania kościelnego dotyczącego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wierni Kościoła katolickiego powinni zachować post we wszystkie piątki, zaś w czasie Wielkiego Postu także powstrzymać się od zabaw. W praktyce oznacza to, że piątki nadal mają zachować charakter pokutny, jednak zakaz uczestniczenia w zabawach został ograniczony do Wielkiego Postu. Nowa wersja tego przykazania kościelnego wraz z wykładnią została przeznaczona do promulgacji w czasie 364. Zebrania Plenarnego KEP, które odbyło się w Warszawie w dniach 12-13 marca 2014 r. Poniżej tekst uchwały Konferencji Episkopatu wraz z aktualną wykładnię pięciu przykazań kościelnych:

Uchwała nr 15/364/2014 Konferencji Episkopatu Polski z dnia 13 marca 2014 r. w sprawie zatwierdzenia IV przykazania kościelnego i promulgacji jednolitego tekstu przykazań kościelnych po ich nowelizacji wraz z wykładnią.

Podczas 362. Zebrania Plenarnego KEP, które odbyło się w Wieliczce w dniach 21-22 czerwca 2013 roku, dokonano nowelizacji IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach” – przyjęto nowe brzmienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.