Tagi:

Odnowione obiekty publiczne w Szydłowcu

Z udziałem wielu ważnych gości, otworzono dziś podwoje trzech obiektów, przy których zakończono prace rewitalizacyjne w ramach programu odnowy zabytków realizowanego przez gminę Szydłowiec. Oddanie do użytku zmodernizowanych obiektów, ogłosiły salwy armatnie. Artylerzystami byli członkowie wyborowej chorągwi pancernej „Falco” z Szydłowca. Uroczystość rozpoczęła się na Rynku Wielkim, skąd można było zobaczyć w całej okazałości odnowiony Ratusz. Burmistrz Andrzej Jarzyński, w krótkim przemówieniu, podziękował za pomoc i wkład pracy wielu osób, zaangażowanych byli w realizację tych ambitnych zadań. Goście mogli zwiedzić galeryjkę widokową, na szydłowieckim Ratuszu, z czego wielu chętnie skorzystało, chociaż dzień był zimny, pochmurny i mglisty.

W sali recepcyjnej Hotelu Pod Dębem, przecięto symboliczną biało czerwoną wstęgę. Chętni mogli zwiedzić wnętrza Hotelu. Otwarty i poświęcony przez księdza kanonika Adama Radzimirskiego Hotel pod Dębem jest eleganckim obiektem, o ekonomicznym standardzie pokoi. Po rozstrzygnięciu przetargu na operatora tego obiektu, będą tutaj prowadzone usługi hotelarskie. Mieści się w nim trzynaście w pełni wyposażonych pokoi, z 25 miejscami noclegowymi. W obiekcie jest również zaplecze gastronomiczne. Do hotelu dobudowano budynek, gdzie zlokalizowana będzie Informacja Turystyczna.

Następnie uczestnicy uroczystości otwarcia udali się do Centrum Multimedialno - Biblioteczne, na ulicę Kolejową. Tutaj ponownie przecięto wstęgi, a ksiądz dziekan Radzimirski pobłogosławił obiekt. CM-B to bardzo nowoczesny obiekt, dostosowanym w pełni do funkcjonowania w nim biblioteki. Są w nim: sale konferencyjne, czytelnia, zaplecze kuchenne oraz nowoczesny magazyn z dwudziestoma trzema przesuwnymi regałami. Zmieści się w nim księgozbiór, który obecnie magazynowany jest w Bibliotece Miejskiej w Zamku.