; Autor:

Z modlitwą i zadumą na grobach

Słoneczna piękna pogoda, dwa wolne od pracy dni, a przede wszystkim potrzeba modlitwy i zadumy, w związku z uroczystością Wszystkich Świętych - to powód dla którego bardzo licznie wybraliśmy się wczoraj i dziś na cmentarze, na groby swoich bliskich.

Zapalonych świec i kwiatów nie zabrakło także na grobach żołnierskich, powstańczych i na mogiłach tych, którym zawdzięczamy dobro owocujące w naszym życiu.

Corocznym zwyczajem na szydłowieckim cmenatarzu kwestowano dziś na odnowę zabytkowych nagrobków. Szydłowiecka nekropolia w 2011 roku będzie miała 200 lat historii.

Nad mogiłami tych którzy odeszli już do wieczności, popłynęła wypominkowa modlitwa kapłanów i wiernych. Procesyjnie na cmenatarz katolicki wyruszono po mszy świętej o godz. 12 z kościoła św. Zygmunta. W procesji wzięli udział wszycy kapłani z proboszczem szydłowieckiej parafii ks. kan. Adamem Radzimirskim.

Uroczystość Wszystkich Świętych, zachęca nas do modlitwy za zmarłych. Przede wszystkim jest jednak dniem czci tych z pośród nich, którzy osiągnęli już świętość, ostateczny cek jakim jest zbawienie duszy i wieczną radość z Bogiem.

Kościół uwielbia dziś Boga w życiu świętych i błogosławionych. To nasi bracia i siostry, zebrani spośród wszystkich ludów, pokoleń i języków, którzy z pomocą łaski Bożej wznieśli się na wyżyny człowieczeństwa.


Komentarze

Jakub Piotrowski2 Lis 2010, 16:31 # 1

Fajnie było - piękna polska złota jesień, pogoda dopisała, ludzie na cmentarzu także. Wiem już, że pobity został rekord - zebraliśmy ponad 6000zł.

Ciekawe, które nagrobki będą teraz odrestaurowane jako kolejne...

Polecam moją relację na: http://goo.gl/LcbOI


czytelnik3 Lis 2010, 09:34 # 2

Od kiedy to Dom Na Skale promuje strony kandydatów w ich komentarzach? Jeżeli to możliwe zgłaszam powyższy komentarz do usunięcia lub moderacji.


Marek Sokołowski5 Lis 2010, 12:57 # 3

Witam! tak to już jest że na ogół co 4 lata mamy wybory. Dobrze że tak jest, bo takie są reguły demokracji. W takim mieście i gminie jak Szydłowiec jest coś około 200 kandydatów. Do końca to nie bardzo wiem kto kandyduje a kto nie. Nie widze w tym nic zdrożnego, że kandydaci chca się "przebić" do opinii publicznej. Komentarze sa redagowane przez komentujących i to oni ponosza odpowiedzialnośc za to co pisza. W sprawach ewidentnych, gdzie narusza sie zasady kultury o godności innych tam trzeba reagować, tutaj w mam nadzieję takiej potrzeby nie będzie.


Dodaj Komentarz