Nie zapłacimy abonamentu – bp Mering odpowiada prezesowi TVP

„Jeżeli nie doczekamy się spełnienia naszych oczekiwań pozostanie nam tylko «obywatelskie nieposłuszeństwo» dotyczące abonamentu. Proponowała je publicznie Partia, która Pana Prezesa rekomendowała.

My zrobimy to z bezsilności, z braku innych możliwości: z chrześcijanami władze nie zwykły się liczyć. A ponieważ, jak Pan pisze, abonament to «tylko 12 proc. ogólnych wpływów TVP» – pewnie nie odczujecie tego Państwo nadmiernie" – pisze bp włocławski Wiesław Mering do prezesa TVP Juliusza Brauna.

Przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego odpowiedział na list Brauna w sprawie współpracy drugiego programu TVP z Adamem Darskim – Nergala. Ordynariusz włocławski zaznaczył, że pisze „w imieniu wielu, bardzo wielu polskich obywateli, chrześcijan, którym komercja – jaką jest promowanie Nergala – stosowana przez publiczną Telewizję, jest nie tylko niemiła, ale stanowi naruszenie ładu i pokoju społecznego; dla których darcie Biblii i nazywanie jej „gównem” jest hańbą i postępowaniem niedopuszczalnym!”. „Wychowuje się przecież nie tylko słowem i treścią, lecz także obrazem i przykładem. Nergal nie chce być przykładem DOBRA. A chrześcijanin nie może akceptować wątków, słów i zachowań wątpliwego „autorytetu”. Nie sądzę, by ktoś normalny uważał za „autorytet” człowieka głoszącego przemoc, bluźnierstwo, zło, wychwalającego zbrodnię...” – stwierdził stanowczo bp Mering.

„Jesteśmy w przededniu wyborów: proszę pamiętać, że Polacy nie są półgłówkami – choć piszą nieraz «z małych miejscowości», «starsi», a także z różnym «wykształceniem». Polskie społeczeństwo umie wyciągać wnioski z tego co widzi, słyszy, czego doświadcza: w telewizji, prasie, na drogach, kolei, w swoich portmonetkach. Nie wiem, czy TVP przysłuża się właściwej formacji dopuszczając «artystę» do głosu i na wizję!” – dodał biskup włocławski.


Komentarze

ewa25 Sept. 2011, 12:11 # 4

co za chorzy ludzie,jak komus nie pasuje ,tvp2,albo ten program lub nergal.to niech se przełaczy na trvam,tam beda wam mowic co tylko bedziecie chcieli,prawde i tylko prawde,wasza prawde!nikt was nie zmusza do ogladania tego programu,najlepiej jakby lylko kaczynskiego pokazywali na kazdym kanale .to byscie byli wtedy szczesliwi,nie???a biskup i ksieza to niech sobie biblie poczytaja a nie przed telewizja siedza.


Dodaj Komentarz