Mistrzostwa Sadku rozstrzygnięte

Po pełnej emocji grze w ostatniej rundzie turnieju szachowego o mistrzostwo Sadku zwyciężył Grzegorz Żak (5,5 pkt) senior utalentowanej rodziny Żaków, tuż za nim uplasował się junior Oskar Żak (5pkt), trzecie miejsce zdobył Franciszek Klusek (5 pkt). Mistrzostwa Sadku zorganizował w dniach 5-6 listopada, szydłowiecki klub szachowy „Wieża”. Zawody sędziował prezes Marian Frąk. Wzięło w nich udział 18 zawodników z Sadku.

W niedzielę oficjalnie wręczono puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczyli przewodniczący rady powiatu Marek Sokołowski, radny miejski Tadeusz Rut, sołtys Sadku Zygmunt Matla, prezes Wieży M. Frąk, wiceprezes Jerzy Kucfir, dyrektor PSP im. Janusza Kusocińskiego w Sadku Anna Limanin. Nagrodzono drobnymi upominkami zawodników. Dyplomami za promowanie powiatu szydłowieckiego wyróżniona została rodzina Grzegorza i Małgorzaty Żaków.

Liczna grupa utalentowanej młodzieży szachowej, to także zasługa szkoły w Sadku i podjętych tam działań służących popularyzowaniu tej królewskiej gry i rozwoju umiejętności zainteresowanej młodzieży.

Sponsorami nagród byli prezes Spółki Comes Marek Sokołowski, radny Marek Plewa, firmy Aris, Gracja, Wujek i Powiat Szydłowiecki.

Lista zawodników według kolejności miejsca zajętego w zawodach!