Tagi: ,

Koncert kolęd „Z Narodzenia Pana”

W szydłowieckiej świątyni św. Zygmunta, dziś w niedzielę Świętej Rodziny po mszy świętej o godz. 16, odbył się koncert, w którym po raz pierwszy wspólnie kolędy i pastorałki śpiewali młodzi artyści z parafii Przemienienia Pańskiego w Odrowążku i parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Inicjatorem i organizatorem tego muzycznego spotkania dzieci i młodzieży z Odrowążka, Szałasu i Szydłowca był ks. Wincenty Chodowicz i Anna Szczepanik.

W czasie koncertu śpiewano między innymi: O Mario czemu pobladłaś, Tryumfy Króla niebieskiego, Przybieżeli do Betlejem, W żłobie leży, Lulajże Jezuniu, W ubogiej stajence, Gdy śliczna Panna, Pójdźmy wszyscy do stajenki.

Instrumentalizację na flecie, perkusji, gitarze, skrzypcach, organach elektrycznych i akordeonie, saksofonie, trąbce i chimesach zapewnili także młodzi artyści z dwóch parafii. Koncert prowadził Dawid Szepanik.

Ksiądz Wincenty chociaż mocno przeziębiony starał się aby ten niecodzienny koncert wypadł z pełna klasą. Wspierał go w tym ks. Witold Witasek z naszej parafii. Na koncert przybyła także całkiem spora grupa wiernych.

Z aplauzem można odnieść się do tej inicjatywy wspólnego koncertu, który przybliżył nas do siebie wzajemnie i zwiększył przez wspólnotę muzykowania radość bożonarodzeniowego świętowania.

.


Dodaj Komentarz