Tagi: , ,

Dwanaścioro dzieci włączone do parafii św. Zygmunta w Szydłowcu

Pierwszy Świąt Bożego Narodzenia, dla kilkunastu rodzin był dniem chrzcin ich dziecka. Część szydłowieckich parafian, z różnych powodów przez znaczną część roku przebywa z dala od rodzinnego domu. Powroty do Szydłowca związane ze świętami, są więc dobrą okazją aby odbyła się religijna i rodzinna uroczystość związana z udzieleniem chrztu świętego narodzonym, w ostatnich miesiącach dzieciom.

Ceremonia chrztu świętego odbyła się w czasie mszy świętej, którą celebrował ks. kan. Adam Radzimirski. Ksiądz Proboszcz był także szafarzem sakramentu chrztu, którego udzielił 12 dzieciom.

Chrzest święty jak uczy Katechizm Kościoła katolickiego, jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego. W Kościele katolickim w chrześcijańskich rodzinach jest udzielany dzieciom. Rodzice i przyjmują na siebie wtedy, obowiązek chrześcijańskiego wychowania dziecka. Ma on na celu rozwój łaski chrzcielnej, w miarę dorastania osoby. Praktykuje się także chrzest dorosłych, wtedy poprzedzany jest on okresem katechumenatu, czyli okresem wtajemniczenia w prawdy wiary chrześcijańskiej.


Dodaj Komentarz