Tagi:                                    

Abp Depo o wydarzeniach w Kościele, w Polsce i świecie w 2012 r.

Próba zniszczenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, ogłoszenie Roku Wiary, synod biskupów nt. Nowej Ewangelizacji oraz I Ogólnopolska Pielgrzymka Radia Maryja do Rzymu – to zdaniem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego niektóre z najważniejszych wydarzeń w minionym roku w Polsce, świecie i Kościele. Abp Depo podkreśla, że próba zniszczenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze „jest efektem pewnego stylu nagonki na Kościół i chrześcijaństwo, który obecny jest w świecie polityki, mediów i w społeczeństwie”.

Metropolita częstochowski za ważne wydarzenie uznaje ogłoszenie przez Benedykta XVI Roku Wiary. – To ma być czas przeżyty osobiście bardzo głęboko. Pamiętajmy, że chodzi o przylgniecie do Chrystusa - mówi KAI abp Depo. Hierarcha wskazał również na ważny aspekt przesłania Benedykta XVI, jakim jest „apologetyczna strona Kościoła”. - Nie chodzi tylko o obronę Kościoła, ale przede wszystkim o dobre użycie rozumu i wiary - dodaje abp Depo.

Metropolita częstochowski za najważniejsze wydarzenie w 2012 r. w Kościele uznaje synod biskupów nt. nowej ewangelizacji. – Synod wskazał nam na powrót nie tylko do dokumentów Soboru Watykańskiego II, ale przede wszystkim wskazał na realizację ducha Soboru, który przypomniał o tym, że Kościół naszych czasów musi mieć świadomość swojej misji, z którą musi wyjść nie tylko do ludzi, którzy są w Kościele - podkreślił metropolita częstochowski.

Jako przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP abp Depo do najważniejszych wydarzeń w minionym roku w Polsce, świecie i Kościele zaliczył również I Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja do Rzymu. - To była bardzo ważna pielgrzymka i modlitwa na grobie św. Piotra i bł. Jana Pawła II. Pokazała ona również więź środowiska Radia Maryja ze Stolicą Apostolską i Ojcem Świętym – powiedział abp Depo.

Metropolita częstochowski uważa również osobiście za ważne wydarzenie otrzymanie paliusza z rąk Benedykta XVI. – Ta uroczystość dla mnie osobiście była ważnym wydarzeniem mówiącym o jedności z papieżem i mojej całkowitej dyspozycyjności w służbie dla Kościoła - podkreślił abp Depo.


Dodaj Komentarz