Gazowa inwestycja
W planach inwestycyjnych Przedsiębiorstwa Górnictwa Nafty i Gazu (PGNiG SA), znalazło się po kilku latach oczekiwania szydłowieckie Osiedle Północ wraz z przyległymi ulicami. Do końca roku szanse na zasilanie gospodarstw domowych w błękitne paliwo, ma ponad 100 gospodarstw domowych. W mijającym ruszyły tygodniu prace związane z położeniem około 5 km gazociągu osiedlowego, na obszarze wytyczonym przez ulice: Zamkową, Browarską, Polną, Słoneczną, Targową, Kościuszki, i Radomską.
Mieszkańcy, którzy chcą mieć w domu gaz, muszą na własny koszt opracować dokumentację techniczną na sieć wewnętrzną w swoich budynkach i na przyłącze gazowe, a także wykonać instalacje gazową wewnątrz obiektów i zakupić urządzenia: kocioł gazowy i kuchenkę gazową. W planach Urzędu Miasta jest przebudowy ul. Szydłowieckiego i Kopernika. Zrealizowanie inwestycji gazowej dałoby zielone światło dla przebudowy tych ulic, o ile w kasie miejskiej znajdą się na to pieniądze. Sprawę tych inwestycji koordynuje Społeczny Komitet Osiedlowy os. Północ, którego współzałożyciele jest Mieczysław Jackulak.
Po zakończeniu inwestycji dotyczących osiedla „Północ”, możliwe będzie rozpatrzenie budowy sieci gazowej na os. Nad Zalewem.