Tagi: ,

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wiąże się nierozerwalnie z oktawą tejże uroczystości. Nie bez znaczenia jest sama liczba 8 - liczba dni oktawy, w których odbywają się procesje eucharystyczne. Ósemka jest liczbą doskonałą, zespala ze sobą dwa kwadraty (liczby 4), które zsynchronizowane oddają pełnię oraz jedność w wielości. Zarówno kwadrat, koło, a także liczba 8, która może być graficznie przedstawiona w formie figur geometrycznych tj. kwadrat czy prostokąt mają wszelkie cechy mandali, która oddziela sferę sacrum od profanum oraz jednoczy światło rozproszone w ludzkiej duszy.

Dziś także w szydłowieckiej farze odbyła się msza święta kończąca oktawę Bożego Ciała a wraz z nią poświęcenie wiązanek i wianuszków składających się z różnych gatunków ziół, które można zbierać na przełomie maja i czerwca. Najczęściej są to: macierzanka, dziurawiec, rumianek, rozchodnik, glistnik jaskółcze ziele oraz mięta. Wianek ten powinien być przechowywany w domu przez cały rok, nie wolno go wyrzucić, bo jest poświęcony, po roku można go spalić. Po mszy, wierni odśpiewali Litanie do Najświętszego Serca Jezusowego a zaraz potem z całą asystą procesową, wyruszyli z ostatnia oktawową procesją wokół Kościoła. Na zakończenie ksiądz Krzysztof pobłogosławił dużą grupę dzieci, pokropił woda święconą, a siostry rozdały słodkie upominki i obrazki święte.


Tagi:

Rusza Objazdowe Kino Niezależne „OKNO”

Z radością informujemy, że Kongres Mediów Niezależnych uruchamia w wakacje Objazdowe Kino Niezależne „OKNO”. Założeniem przedsięwzięcia jest dotarcie do społeczeństwa z przekazem, który w mediach głównego nurtu jest przemilczany bądź przekłamany. Zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne i reportaże zrealizowane przez dziennikarzy tzw. drugiego obiegu. Planowane jest łączenie projekcji ze spotkaniem autorskim i rozmowami z bohaterami filmów.

Objazdowe Kino Niezależne dotrze wszędzie tam, gdzie będą chcieli mieszkańcy, zainteresowani niezależnym i rzetelnym przekazem o tym, co naprawdę dzieje się w naszym państwie. Oferta Kongresu Mediów Niezależnych zawierać będzie filmy i reportaże, którym nie po drodze z poprawnością polityczną prezentowaną w mainstreamowych mediach.

OKNO ma trzy cele: dotarcie z prawdą do najdalszych zakątków Polski, możliwość zaprezentowania owoców pracy dziennikarzy niezależnych od układów i władzy, nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między dziennikarzami i mediami tzw. drugiego obiegu w myśl zasady: w jedności siła!


"Polski Prezydent zamordowany w Rosji"

Międzynarodowe agencje prasowe zacytowały bardzo ważny dla nas przekaz! Transparent eksponowany przed meczem Polska - Rosja - to była nasza odpowiedź na dezinformację rosyjskich służb i polskich władz, co do przyczyn katastrofy smoleńskiej. Do końca nie wiemy, co się stało, ale wiemy na pewno, że nie stało się to, o czym rosyjskie i polskie władze poinformowały świat. Chcemy zwrócić na to uwagę i konsekwentnie docierać do opinii międzynarodowej z informacją, że została okłamana.

O tym, że Polacy wystawili transparent o zamordowaniu polskiego prezydenta, odnosząc się do katastrofy samolotu w Rosji, w której zginął polski prezydent i 95 osób - napisał licznie cytowany Reuters, FoxNews.com, brytyjskie, irlandzkie, greckie, kanadyjskie, tureckie i hinduskie media.

W doniesieniach pojawiają się informacje o starciach polskich i rosyjskich kibiców oraz o kontekście relacji polsko-rosyjskiej zatrutej kilkudziesięcioletnią dominacją Sowietów nad Polską po II wojnie światowej.