Tagi: ,

Maryjo, Matko Ostrobramska - módl się za nami!

Z takim wołaniem, 19 maja o godzinie 8.00 sprzed Kościoła pw. Św. Zygmunta w Szydłowcu wyruszyła liczna grupa parafian do skarżyskiego Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

W pieszej wędrówce wzięli udział dzieci, młodzież, całe rodziny, osoby indywidualne a także trzech księży z parafii Szydłowiec: ks. Andrzej Kania, ks. Witold Witasek, ks. Krzysztof Nowosielski. Pielgrzymi wyruszyli trasą w stronę Majdowa, tuż przed wsią skręcili w lewo i drogą pożarową doszli do pomnika partyzantów, następnie obok kościoła w Skarżysku Książęcym i przez las do Ostrej Bramy.

Na zakończenie pierwszej pieszej pielgrzymki z Szydłowca do Ostrej Bramy, odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana przez wszystkich księży parafii szydłowieckiej oraz ks. prałata Jerzego Karbownika. Pielgrzymi byli bardzo zadowoleni z pielgrzymowania, choć przyznawli, że tempo marszu było znacznie szybsze, od tego na Pielgrzymce na Jasną Górę.


Tagi: ,

Najlepsze życzenia dla Kochanej Mamy

Dzień Matki – święto dziś obchodzone jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu dzieci składają własnym Matkom laurki, kwiaty oraz różnego rodzaju prezenty. To są znaki szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Wszystkim Mamom zaglądającym na tę domową stronę składamy moc serdecznych życzeń. Szczególnie życzymy wdzięczności i miłości od ukochanych dzieci.


"Antologia polskiej poezji tożsamościowej" - pierwsza taka książka od 1945 roku.

Poczas okupacji kraju i upadku wartości, jedynie kultura tożsamościowa budzi i ożywia Duszę Narodu, który dzięki temu odzyskuje wolność – powiedział Tomasz J. Kostyła, z którego inicjatywy na rynku wydawniczym ukazała się „Antologia polskiej poezji tożsamościowej”. Poeta w wywiadzie dla Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy podkreślił, że „Sztuka polska odzwierciedla naszą Duszę i w zależności od jej stanu albo ją usypia albo ożywia”. Dlatego - zdaniem Kostyły- zamach na sztukę polską jest zamachem na rodzimą tożsamość.

KSD: Twojej inicjatywy na rynku ukazała się „Antologia polskiej poezji tożsamościowej”. Jest to pierwsza taka publikacja po 1945 roku. Zanim porozmawiamy o Antologii 2012 wyjaśnij Czytelnikom skąd czerpie współczesne wydanie swoje źródła?

T.J.K.: ANTOLOGIA jest przede wszystkim otwarciem się myśli narodowej na kulture polską, która po 1945 roku stała się nieobecna. Mówimy o kulturze tożsamościowej, a więc osadzonej w pewnych kanonach religijnych, etnicznych, geograficznych oraz politycznych. Antologia jest nawiązaniem do dorobku „Sztuki i Narodu”, ponieważ optyka ideowa środowiska skupionego wokół tego pisma, jest dla mnie jak i dla autorów wierszy, bardzo bliska.