Tagi:

Powiatowy - Tenis stołowy.

24.03.2007 roku odbyły się zawody na szczeblu powiatowym w tenisie stołowym. Gospodarzami tychże zawodów był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Poprzedziły je eliminacje szkolne, które miały na celu wyłonienie najlepszej czwórki tzw. "final four". Z 15 najlepszych uczniów w szkole (wyłonionych w Mistrzostwach Klas) do wzięcia udziału w eliminacjach zgłosiło się zaledwie 8 uczniów, spośród których najlepszymi okazali się: Zagdan Hubert (3D), Białek Jakub (3D), Dziwirek Radosław (3D), Jarząbek Damian (2D). Uczniowie ci reprezentowali na zawodach drużynę gospodarzy. Goście z ZSP nr 2 im. KOP w Szydłowcu wystąpili w następującym składzie: Bębenek Michał, Bębenek Rafał, Ślipek Dominik i Gałązka Paweł. Oprócz panów grały również niewiasty reprezentowane niestety tylko przez ekipę z ZSP Nr 2 w składzie: Buczek Elwira, Lachowska Monika, Cieloch Magdalena, Buczek Monika. Panowie zostali podzieleni na dwie grupy, w których rozgrywali bezpośrednie pojedynki metodą "każdy z każdym". Tylko po dwóch najlepszych z każdej grupy miało szansę wzięcia udziału w ścisłym finale. Zarówno w grupie pierwszej, jak i w grupie drugiej chłopców każdą szkołę reprezentowało po dwóch zawodników. U pań sytuacja była o tyle łatwiejsza do rozwiązania, że dziewczęta z ZSP nr 2 grały we cztery, w jednej grupie, też systemem "każdy z każdym". Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach uzyskaliśmy następujące wyniki: -wśród chłopców: grupa I - 1. Zagdan Hubert ZSO nr 1 (sety 6:1) 2. Jarząbek Damian ZSO nr 1 (3:3) 3. Bębenek Rafał ZSP nr 2 (2:4) 4. Gałązka Paweł ZSP nr 2 (2:4) grupa II - 1. Białek Jakub ZSO nr 1 (6:3) 2. Bębenek Michał ZSP nr 2 (5:2) 3. Ślipek Dominik ZSP nr 2 (2:4) 4. Dziwirek Radosław ZSO nr 1 (2:5) W półfinale: Zagdan - Bębenek (0:2, I set 6:11; II set 8:11) Białek - Jarząbek (2:0, I set 11:4; II set 11:7) FINAŁ: mecz o 1 miejsce: Bębenek - Białek (2:0 I set 11:9, II set 11:9) mecz o 3 miejsce: Zagdan - Jarząbek (2:0 I set 11:9, II set 11:9) 1 miejsce Bębenek Michał ZSP nr 2 2 miejsce Białek Jakub ZSO nr 1 3 miejsce Zagdan Hubert ZSO nr 1 4 miejsce Jarząbek Damian ZSO nr 1 -wśród dziewcząt: 1 miejsce Buczek Monika (sety 6:1) 2 miejsce Cieloch Magdalena (5:2) 3 miejsce Lachowska Monika (2:4) 4 miejsce Buczek Elwira (0:6) wszystkie ZSP nr 2 Nagrody w postaci dyplomów wręczał koordynator powiatowego sportu Koniarczyk Andrzej, nadzorując przebieg imprezy. Opiekunami reprezentacji ZSP nr 2 byli mgr Mariusz Siwik, mgr Magdalena Wasik , opiekunem reprezentacji ZSO nr 1 im. H. Sienkiewicza był mgr Paweł Bloch. W tym czasie trwają przygotowania do kolejnych zawodów, rozgrywanych pomiędzy szydłowieckimi szkołami średnimi. Czas na koszykówkę (termin zawodów 18.04.2007r) kolejny raz w "Sienkiewiczu". Paweł Bloch