Tagi:                                    

Najwspanialsze słowo świata - mama

26 maja każdego roku jest dniem szczególnym, wszystkie mamy mają dziś swoje święto. W trudzie codziennych obowiązków zdarza nam się zapominać o okazywaniu wdzięczności tej osobie, której zawdzięczamy tak wiele. Dziś jest szczególna okazja aby pamiętać, dziękować i okazywać wdzięczność.

W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustalono po to, aby przynajmniej raz w roku ludzie uprzytomnili sobie, a matki odczuły, jak ważna jest ich rola w społeczeństwie. Dzieci od wielu lat bardzo emocjonalnie podchodzą do tego święta. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Każde chce przecież sprawić swojej mamie niespodziankę i wielką radość.

Od lat organizowane są w szkołach podstawowych akademie okolicznościowe, w których dzieci wyrażają swoją wdzięczność matkom, wręczają im kwiaty i prezenty. Coraz częściej też organizuje się w Polsce koncerty, wieczory poezji i inne imprezy, które podkreślają rolę matki w naszym społeczeństwie.

Najbliższa sercu

Spośród wszystkich ludzi na świecie matka jest, obok ojca, człowiekiem najbliższym, najbardziej godnym naszego zaufania. Spośród wszystkich miłości jej miłość jest najwierniejsza, niezawodna oraz wieczna. W niej nie ma zdrady, nie ma zakłamania, nie ma też fałszu.

Matka jest najbliższą osobą każdego człowieka. To matka wprowadza dziecko w świat wartości, miłości i radości. To ta osoba jest zawsze pierwszym świadkiem smutku, bólu, pierwszej i następnej porażki życiowej. Matka zawsze ufa, pomaga i wierzy w swoje dziecko. Kształtuje naszą osobowość, uczy, wspiera, pomaga.

To jej serce słyszeliśmy od pierwszych chwil naszego istnienia, tuż po urodzeniu wiedzieliśmy, że wszystko jest w porządku, że jesteśmy bezpieczni, kiedy oddano nas w jej ramiona. Mama – słowo, które wymawiamy najwcześniej. Najprostsze słowo, nawet w naszym skomplikowanym języku, a jaki niesamowity, bogaty ładunek treści. Mama, to osoba, która jest nam najdroższa, która zawsze zrozumie i zawsze wybaczy.

Najwspanialsze słowo świata

Słowo matka - to synonim miłości i dobroci, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewaną Ją w pieśniach, utrwalano na płótnie. I tę spracowaną, zmęczoną i tę uśmiechniętą, radosną, dumną ze swojego macierzyństwa, i tę, która radość życia oddała swoim dzieciom. I wreszcie tę dzisiejszą objuczoną zakupami i wciąż zagonioną.

Matka, jak pisali poeci, to najwspanialsze słowo świata, jakie kiedykolwiek zostało wypowiedziane, słowo, które zawiera tyle dobra w sobie, jak żadne inne. Miła, wyrozumiała, serdeczna, święta...

Miłość matki bezgraniczna i bezwarunkowa, zasługuje na wyjątkową pamięć nie tylko w dniu, który wskazuje kalendarz. Pamiętajmy o naszych mamach!

Wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy jak najmniej trosk każdego dnia, radości macierzyństwa oraz wdzięczności swoich dzieci.

Izabela Okrój www.polska.pl


Dodaj Komentarz