Muzyczny przegląd z pozytywnymi akcentami (video)

Zespół Followers Of Light z Warszawy został zwycięzcą I konkursu muzycznego pod nazwą Przegląd Zespołów Muzycznych po Szydłowiecku, który odbył się 26 marca o godz. 18.00 w sali kinowej Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”.

Przegląd rozpoczął się tuż po godz. 18.00. Jako pierwszy na scenie zagrał zespół Kultura Wieku Atomowego z Radomia. Po nim kolejno zaprezentowały się WaveStorm także z Radomia, Rewizor z Bielska Białej, Followers Of Light z Warszawy i jako ostatni Raincoat ze Skarżyska.

W przerwie pomiędzy prezentacją ostatniego z zespołów a ogłoszeniem wyników konkursu zagrał zespół Efedryna. W tym czasie jury w składzie: Karol Gnat, Robert Jędrzejczyk, Rafał Mosiołek odbyli naradę, w trakcie której wyłonili zwycięzców.

I miejsce i nagrodę w postaci 40 godzin w szydłowieckim studiu "MP Recording STUDIO” wywalczyła warszawska załoga Followers Of Light. II miejsce i nagrodę w postaci transportu busem ośmioosobowej kapeli na koncert i z powrotem na trasie nie przekraczającej 400km, zdobył zespół Rewizor z Bielska - Białej, III miejsce i 20 godzin prób w szydłowieckiim studiu wygrał Raincoat ze Skarżyska.

Czy łatwy wybór miała komisja oceniająca? To pytanie skierowaliśmy do jej członka Karola Gnata.

– Zespoły oceniane były według 16 kryteriów. Były to między innymi: wokal, tekst, kontakt z publicznością, zachowanie na scenie, czy perspektywa na dalszy rozwój zespołu – informował oceniający występy zespołów K. Gnat.

– Problem w zasadzie mieliśmy tylko z wyborem jednego zespołu, natomiast co do pozostałych zespołów decyzję podjęliśmy w ekspresowym tempie. Nie oznacza to jednak, że nie obyło się pomiędzy członkami jury bez różnic zdań na naprawdę mocne argumenty – zdradzał przebieg wyłaniania zwycięzców członek komisji konkursowej.

– Na zakończenie chciałbym natomiast dodać, że z punktu widzenia obserwatora, byłem pozytywnie zaskoczony dobrze przygotowaną sceną, kameralną atmosferą oraz dużą a wręcz powiedział bym za dużą ilością nagłośnienia, ale to oczywiście na plus. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to coś nowego, więc nie każdy, kto przyszedł zobaczyć, mógł od razu połapać się o co w rzeczywistości chodzi. Co jednak najbardziej cieszy to fakt, że przyszli starsi i młodsi i to najbardziej pozytywny aspekt tego konkursu, podczas którego różnice wiekowe w pewnym stopniu się zacierają – powiedział członek jury.

Z pewnością miłym akcentem dla publiczności na zakończenie Przeglądu Muzycznego, było rozdanie płyt z autografami przez bielski zespół Rewizor. W ten sposób band odwdzięczył się za ciepłe przyjęcie przez fanów bluesa w szydłowieckim Zamku.

Organizatorami I Przeglądu Zespołów Muzycznych po Szydłowiecku byli: Krzysztof Mędryk, Mariusz Madej, Marcin Pobieda. Konkurs poprowadził Michał Sobutka.

ZWYCIĘZCA PRZEGLĄDU - VIDEO


Komentarze

Paweł Uciński31 March 2011, 11:43 # 3

Czasem bywa tak, że pewne "czynniki ludzkie" powodują takie opóźnienia. W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i uważne śledzenie strony. Pozdrawiam serdecznie.


Dodaj Komentarz