Marszałek Adam Struzik z wizytą w Szydłowcu

Marszałek Adam Struzik odwiedził dziś Szydłowiec. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego spotkał się z działaczami struktur powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz działaczami samorządowymi.

Gościa w powitał Adam Wlazło prezes Zarządu powiatowego PSL. Pogratulował A. Struzikowi najlepszego w kraju wyniku wyborczego w wyborach do samorządu wojewódzkiego. W czasie spotkania starosta Włodzimierz Górlicki wraz z przewodniczącym Rady ubiegłej kadencji wręczyli marszałkowi Struzikowi przyznany z okazji 200-lecia powiatu szydłowieckiego Dyplom Uznania za zasługi dla powiatu szydłowieckiego, metaloplastykę herbu powiatu i publikacje dotyczące powiatu.

W przemówieniu do uczestników spotkania marszałek Adam Struzik podkreślił nowe priorytety województwa mazowieckiego, na nowa kadencję. Beda nimi internet szereokopasmowy w każdej miejscowości Mazowsza. Informatyzacja prowadzona w ramach programu e-urząd, a także dotychczasowe kierunki działania, wyrażające sie w trosce o zdrowie mieszkańców Mazowsza, edukację i kulturę.

Marszałek Struzik odniósł sie do opini jakoby dbał tylko o północny rejon województwa - mówiąc że nie jest to opinia prawdziwa. Podkreślił że czuję się odpowiedzialny za całe Mazowsze, a tereny dawnej Ziemi Sandomierskiej leżące obecnie na Mazowszu, czyli Ziemia Radomska i powiat szydłowiecki sa mu szczególnie bliskie. W tym kontekście podziękował także za przyznane mu wyróżnienie.

Marszałek Adam Struzik jest także liderem wojewódzkiej struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego, dlatego z zainteresowaniem przyjął informacje o wynikach wyborów. Udzielił także poparcia Krzysztofowi Adamczykowi kandydującemu w drugiej turze na urząd wójta gminy Chlewiska i Józefowi Knopowi kandydującemu na urząd wójta Orońska. Z zadowoleniem także przyjął decyzje Zarządu powiatowego PSL o wsparciu w II turze wyborów na stanowisko burmistrza Włodzimierza Górlickiego, kandydującego z KW Porozumienie Samorządowo Gospodarcze. Zachęcił do szlachetnej rywalizacji mającej na względzie uczciwą pracę na rzecz dobra każdego człowieka. Zachęcał aby 5 grudnia postawić na najlepszych samorządowców, dla których człowiek jest najważniejszy.

W dyskusji głos zabrali: Krzysztof Adamczyk, który podkreślił swoja prace nad zniwelowaniem podziałów i waśni trapiących gminę Chlewiska. Przedstawił także nowego przewodniczącego rady Gminy w osobie Jerzego Gnata. Józef Knop podziękował kolegom z PSL, za wspaniałe zaangażowanie w jego kampanię wyborczą, która dała mu drugi wynik w gminie Orońsko i szansę na zwycięstwo 5 grudnia.

Starosta W. Górlicki zapewnił że rywalizacja, w której uczestniczy ma za cel danie możliwości wyboru mieszkańcom gminy Szydłowiec, przedstawienie różnych wizji rozwoju gminy.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Adam Struzik wspomniał o swoim kandydowaniu do Sejmiku, które dało mu ponad 80 tysięcy głosów i kandydowaniu na urząd prezydenta Płocka, gdzie uzyskał wynik około 5 tysięcy głosów, co było wskazaniem gdzie chcą go widzieć jego wyborcy. Życzył staroście aby mógł nadal ofiarnie pracować dla dobra wspólnego, czy to na stanowisku burmistrza, czy jak do tej pory na stanowisku starosty. Dalszy kierunek wskażą wyborcy.

Spotkanie zakończył Roman Woźniak, dziękując za przyjazd Marszałka Struzika do Szydłowca. Zapewnił że tutaj w Szydłowcu samorządowcy mają serce do pracy i umieją słuchać ludzi. Podkreślił wagę wspólnej współpracy na linii powiat, gminy i wspólnej wizji rozwoju. Zapewnił że PSL było kreatorem zdrowej polityki lokalnej.

Po części oficjalnej o sprawach samorządowych, w kontekście możliwej pomocy samorządu wojewódzkiego dla OSP, w budowie Orlików i innych kierunków wsparcia z marszałkiem A. Struzikiem rozmawiali: W. Górlicki, R. Woźniak i M. Sokołowski.


Komentarze

Igła1 Dec. 2010, 02:52 # 1

Panie Marku, fałszywy, kłamliwy,i tylko swoje interesy widzący z pana człowiek. Pan doskonale wie, o czym piszę i co mam na myśli.Brzydzę się panem! Dwulicowość to pańskie drugie imię.


Marek Sokołowski1 Dec. 2010, 10:33 # 2

Witaj Igło! Rozumiem że uczestniczyłaś w spotkaniu z Adamem Struzikiem, i nie zgadzasz się z tym co napisałem. W moim odczuciu zrelacjonwałem rzetelnie, tylko to co mówiono publicznie w czasie spotkania, w którym uczestniczyło co najmniej kilkadziesiąt osób.

Rozumiem że teraz każde słowo budzi podwójne emocje. W takim razie pretensje powinny być skierowane pod inny adres. Dom na Skale, nie jest zaangażowany w kampanie wyborczą poszczególnych osób, co nie oznacza że nie mam prawa służyć informacji.

Odnośnie opini o mojej skromnej osobie, zachowam do niej dystans. Powiem tylko tyle ze staram sie usmiechać do ludzi, zarówno wielkich jak i małych. Do burmistrzów, starostów i sprzątaczek. Lubię ludzi, staram się szanować każdego człowieka. W tych wyborach zachowuje się normalnie, kierując się zasadą > jeśli wygrać to szlachetnie, jeśli przegrać to z honorem! <.

Tak starałem się prowadzić własna kampanię wyborczą i tego życzę dwóm kandydatom w wyborach na burmistrza. Ogólnie biorąc to są koledzy samorządowcy, oczywiście z wyższej półki. Demokracja ma to do siebie że co 4 lata są wybory, trudno się na to obrażać na mnie, jeśli już to na Premiera RP, bo to on zarządził wybory!

Urzędy nie należą do nas, tylko jak widać co 4 lata to wyborców, bo oni siłą swego głosu powierzają wybranym mandat samorzadowego działania, w sposób bezpośredni lub pośredni, jak to jest w przypadku funkcji, na które powołuje rada czy to gminy czy to powiatu, czy województwa, jak to jest w przypadu wyboru na marszałka województwa.

Akurat wybory na burmistrza są bezpośrednie, jak dotąd w roku 2002 i 2006 wyrgał je obecny burmistrz Andrzej Jarzyński. Nie sądzę aby z tego tytułu był niezadowolony. Teraz są już kolejne wybory, każda z osób w nich uczestniczących ma prawo starać się je wygrać! tak czyni zarówno obecny burmistrz jak i jego konkurent dp stanowiska burmistrza obecny starosta Włodzimierz Górlicki. podobnie jest jeszcze w dwóch gminach z terenu powiatu szydłowieckiego.

Spotykanie PSL miało wyborczy charakter, udzielenia poparcia dla swoich kandydatów. Tego poparcia przyjechał udzielić prezes ZW PSL na Mazowszu, urzędujący marszałek Adam Struzik.

Dla mnie jako przeodniczącego rady powiatu mnionej kadencji, było to dobrą okazją do wręczenia dyplomu uznania dla marszałka Struzika, dyplomu przyznanego jeszcze we wrześniu 2010 roku. Sądze że inna postawa nie była mozliwa, wszak marszałek Adam Struzik był w budynku Starostwa, pośredni był naszym gościem, a moja osoba na to spotkanie była zaproszona. Dodam że takie spotkania ( użyczenie sali konferencyjnej), miały i inne ugrupowania np PiS, z tego środowiska nikt mnie nie zapraszał, więc nie byłem, a chętnie zobaczyłbym z bliska panią poseł Neli Rokitę!

Wracając do merituum! Trzeba nawet teraz w czasie wyborów, normalnie zabiegać o dobry kilmat współpracy samorzadowej i to stram sie czynić, pomimo kąśliwych uwag różnych malkontentów. Kadencje trwają bowiem cztery lata, emocje wyborcze zas przeważnie wielokrotnie znacznie krócej! chyba że ktos się uprze! W takim klimacie trudno jednak cokolwiek konstruktywnego zrobić! Przychodzi bowiem rozwiązywać normalne sprawy, a bez współpracy trudno to skutecznie czynić!


Marek Sokołowski1 Dec. 2010, 22:32 # 4

Prowadzę tę stronę już prawie 6 lat. W ostatnim czasie sporo stron internetowych prowadzonych przez(ogólnie mówiąc ludzi z Szydłowca) przybyło. Młodzi są w tym zakresie bardzo aktywni. To dobrze! Czy sądzi Pan(i), że porównywalne jest zaangażowanie wyborcze Domu na Skale, z innymi tego typu stronami lokalnymi! Na tej tematyce pozyskały one audytorium! Strona www.domnaskale.net.pl sądzę że się obroni. To co robię, robię wytrwale i systematycznie. Zawyczaj to my jesteśmy najlepiej poinformowani. Skupiamy się na informacyjnym aspekcie, gdy inni bardziej blogują. To jest na swój sposób atrakcyjne.Warto dla poznania zdania innych, poczytać opinie i komentarze. Zapraszamy także do komentowania naszych artykułów.

Faktem jest i to że była zamieszczona informacja o moim kandydowaniu. Uważam to jednak za uprawnione, za zrozumiałe i naturalne. Wyjątek nie zawsze przeczy regule, a wręcz czasami ją potwierdza!


Marcin Banaszczyk1 Dec. 2010, 23:28 # 5

Witam, panie Marku!

Mówiąc o tym, że nowo tworzące się media internetowe lokalne, miał pewnie na myśli również mój blog. Otóż jeśli chodzi o moją stronę to nie zgadzam się z tym, że pozyskała ona swoje audytorium na tematyce wyborczej. :) Chciałbym nieśmiało zaznaczyć, że mój blog pierwsze oznaki popularności wykazał już w maju, przy okazji wywiadów z gwiazdami muzycznymi : np z Arturem Gadowskim, w lipcu wywiady z z okazji festiwalu "Rock na Zamku" , a dopiero później wywiady wyborcze przy okazji wyborów samorządowych.

Polityka oczywiście wielokrotnie przewijała się i będzie przewijała przez mój blog, bo to temat o którym zawsze jest coś do napisania :)

Co do zdobywania i przekazywania informacji, to faktycznie Dom na Skale jest najlepiej poinformowany ze wszystkich szydłowieckich mediów internetowych, tylko z czego to wynika?

ps. szkoda, że temat o wizycie Marszałka Struzika w Szydłowcu zszedł na dalszy plan

Pozdrawiam brać lokalnych mediów internetowych!


Marek Sokołowski2 Dec. 2010, 00:11 # 6

Witaj Marcinie! Tak po części miałem i Twoją stronę na myśli, ale bardziej tych którzy startowali w wyborach, podobnie do mnie. W żadnym razie nie robię z tego zarzutu. Sam osobiście czytałem Twoje wywiady, więc w tym sensie pozyskałeś czytelników. Życzę aby wyszła Twoja incjatywa jutrzejszej debaty. Osobiśćie raczej nie będę, z racji tej że wieczorem powinnem być w innej części Polski ( jeśli pogoda pozwoli dojechać). Liczę na dalszą nasza współpracę! Miło że zajrzałeś tutaj!

Wizyta Marszałka w Szydłowcu posłużyła do omówienia tematów związnych z możliwą pomocą ze strony samorządu mazowieckiego w 2011 roku, z tego tytułu jestem zadowolony. Ważne było również spotkanie z ludowcami, którzy są naszym koalicjantem w powiecie. Z 4 letniej współpracy koalicyjnej z PSLem jestem zadolony, a sam miałem kiedyś w tej materii bardzo wiele uprzedzeń.

Marszałek Województwa jest bardzo ważną personą, i dobre relacje na tej lini są istotne z punktu widzenia naszych samorządów.


Marcin Banaszczyk2 Dec. 2010, 00:25 # 7

Ja też sobie życzę aby debata się udała, chociaż różne słuchy chodzą w internecie, ale to okaże się jutro.

ja również nie uchylam się od jakiejkolwiek współpracy z lokalnymi mediami, co potwierdza fakt zaproszenia przeze mnie moich kolegów - lokalnych dziennikarzy do czynnego udziału w debacie.

Nie będę pisał więcej, by nie zabierać miejsca tym, którzy będą chcieli skomentować treść artykułu :)))

pozdrawiam !


poprawnik2 Dec. 2010, 14:27 # 8

cytat: "...Tadeusz Knop podziękował kolegom z PSL..." Mały głos w kwestii merytorycznej: Panu Knopowi jest na imię Józef, nie Tadeusz...


Dodaj Komentarz