Tagi:

Finały powiatowe w piłce koszykowej

Na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu, 13 marca odbywały się finały powiatowe w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt.

Po rozgrzewce, która nam się nieco przedłużyła sędzia główny i organizator zawodów, koordynator sportu powiatowego mgr Andrzej Koniarczyk, rozpoczął pojedynek chłopców o prymat w powiecie szydłowieckim. Graliśmy cztery kwarty po 10 minut każda. Ostatnie dwie minuty 4 kwarty były przerywane, kiedy piłka była poza grą lub przy wykonywaniu rzutów osobistych. Zaczęło się nienajlepiej dla gospodarzy, po dwóch indywidualnych akcjach chłopcy z KOP-u, najpierw rozpoczęli z wysokiego „C” „trójką”, by za chwilę po nieudanej akcji gospodarzy dorzucić jeszcze dwa oczka (5:0). Potem nasza gra uległa zmianie, poprawiła się skuteczność i po pierwszej kwarcie schodziliśmy z parkietu, przegrywając różnicą 2 punktów (I kw. 7:9). II kwarta już wyglądała o niebo lepiej od pierwszej. Obudzili się „mali rycerze” walcząc zaciekle o każdą piłkę. Trafiali częściej niż w początkowej fazie gry, zatem wynik 18:15 dla nich nie może dziwić. Kolejną trzecią już odsłonę szła wymiana ognia do piątej minuty. Od połowy tej kwarty powietrze uszło z moich zawodników, nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do zdobycia kosza i skończyło się na 20:24 dla KOP-u. Jak to jednak mawiają „co się odwlecze to nie uciecze”. W ostatniej kwarcie przez pierwsze cztery minuty gra układała się wręcz wzorcowo. Wyszliśmy na prowadzenie 33:27, (zawodnicy z KOP-u zdobyli jeszcze tylko 2 punkty) by od tego momentu nie zdobyć nawet jednego punktu. Gorącą końcówkę sędzia główny dla dobra zawodników zakończył 25 sekund przed oficjalnie mierzonym czasem gry. Zatem po raz kolejny LO im. H. Sienkiewicza okazało się lepszą drużyną od sąsiedniej, wygrywając ostatecznie 33:29. Opiekunem drużyny gości był mgr Mariusz Siwik. Mistrzowska drużyna występowała w następującym składzie: Dziubek Kacper kl. III D, Szyszka Łukasz kl. III D, Błażejewski Mateusz kl. III D, Kubik Robert kl. III D, Smal Damian kl. II C, Biela Konrad kl. II C, Jasik Daniel kl. II D, Dziubek Jakub kl. I D, Wieczorek Paweł kl. I D, Szyszka Patryk kl. I A, Michalski Jakub kl. II B, Nowak Kornel kl. II C. Opiekunem Mistrzów był trener II klasy w koszykówce mgr Paweł Bloch.

PS.: Godzinę po chłopcach dziewczęta z Liceum wygrały ze swoimi rywalkami 45:34 tym samym zdobywając z chłopcami podwójne Mistrzostwo w Koszykówce na szczeblu powiatowym. Zatem powtarza się sytuacja sprzed dwóch lat, kiedy to reprezentacje dziewcząt i chłopców z „Sienkiewicza” miały możliwość wygrać wszystkie zawody, we wszystkich dyscyplinach sportu. Wtedy nie skorzystały z tego dziewczęta. Teraz się to udaje. Czekamy jeszcze na spotkanie w piłce nożnej chłopców, które zwieńczy sportową rywalizację w powiecie! P.B.