Akcja Katolicka: media publiczne nie mogą promować satanizmu

Akcja Katolicka w Polsce przyłącza się do protestu przeciwko zaangażowaniu telewizji publicznej w promowanie satanizmu poprzez dopuszczenie do udziału w programie „The Voice of Poland” Adama Darskiego, ps. „Tergal”. „Nie pierwszy raz publiczne media promują ludzi pozbawionych zasad, moralności, a nawet kultury. Tym razem jednak nie możemy milczeć, kiedy nie tylko nie respektuje się zasad przyzwoitości, ale również prawa” – czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu.

Akcja Katolicka przypomina, że protest w tej sprawie wystosowało wiele katolickich, „zaniepokojonych faktem, że człowiek, który publicznie przyznaje się do satanizmu, znieważa symbole religijne i próbuje poniżyć godność katolików, będzie mógł czynić to za pośrednictwem telewizji publicznej funkcjonującej m.in. dzięki abonamentowi opłacanemu przez ludzi o normalnych poglądach. Co więcej, z tych samych środków będzie być może opłacane honorarium Darskiego". „Nie pierwszy raz publiczne media promują ludzi pozbawionych zasad, moralności, a nawet kultury. Tym razem jednak nie możemy milczeć, kiedy nie tylko nie respektuje się zasad przyzwoitości, ale również prawa" – czytamy w oświadczeniu. Akcja Katolicka w Polsce zwraca się do wszystkich, którzy "którzy nie zgadzają się na dopuszczenie do mediów publicznych człowieka promującego kwintesencję zła", do składania podpisów na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy lub pisania protestów bezpośrednio do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Komentarze

Mops 16 Sept. 2011, 03:01 # 1

Pseudonim "Nergal" nie "tergal". Oglądałem ten program, proszę mi powiedzieć, w którym miejscu "media publiczne promują satanizm"? Nie zauważyłem. Nie widziałem nawoływania do czczenia szatana albo składania mu ludzi w ofierze.


Kato18 Sept. 2011, 16:08 # 3

Przysłowie mówi jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Przyzwalanie w przestrzeni publicznej na szerzenie nienawiści do symboli religijnych, zaowocuje prześladowaniem praw chrześcijan, pustoszeniem życia społecznego i zanikiem społecznych relacji.

Wpuszczenie osoby która podpisuje sie imieniem pogańskiego bożka do telewizji wiedzie do dalszej degradacji tejże telewizji i co za tym idzie jej widzów! Dokąd zmierza nasze życie społeczne, jeśli można prowokacyjnie ubliżać ludziom wierzącym i w nagrodę " zostać" celebrytą telewizyjnym, tak aby dodatkowo podrażnić, tych których to boli..


Dodaj Komentarz