Tagi:

W Sadku biegali po raz dwudziesty piąty

W 25 biegu ulicznym w Sadku zwyciężył Damian Sator z Buska-Zdroju. W upale biegło 170 zawodników i zawodniczek, niestety w dwóch przypadkach, z powodu udaru słonecznego biegaczy konieczne było przewiezienie ich do szpitala. Najlepszymi biegaczami z terenu powiatu szydłowieckiego byli: Karol Graba z Mirowa Starego z czasem 00.38.09.73, Tomasz Gwarek z Sadku z czasem 00.38.47.15 i Rafał Tuzimek z Szydłowca z czasem 00.38.52.50. W biegu wraz ze swym synem wiezionym w wózku, uczestniczyła Magdalena Sala z Szydłowca. Po zakończeniu biegu Zawodniczka skwitowała to stwierdzeniem, "że bieganie z wózkiem to jej sposób na uprawianie sportu, kiedy synek nie śpi, bowiem kiedy śpi jest dużo innych rzeczy to zrobienia". Taka mamę trzeba podziwiać!

Przed biegiem głównym odbyły się zawody biegowe dla dzieci młodszych i starszych. Było wiele radości ale i małych dramatów. Nagrody zawodnikom wręczali: burmistrz Andrzej Jarzyński, przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski i odpowiedzialny za miejski sport kierownik Marek Zdziech. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski w Szydłowcu oraz niezmordowani panowie: Marek Grosicki i Piotr Sokołowski.

XXV bieg uliczny w Sadku zgromadził rekordową liczbę 178 zawodników. Z tej liczby kilka osób nie ukończyło biegu. W szóstym biegu, kiedy gościem specjalnym była Irena Szewińska, zawodników było 165. Rywalizowali o puchar Spółki Comes . Marek Grosicki i Piotr Sokołowski decyzją burmistrza A. Jarzyńskiego zostali uhonorowani tytułem Honorowych Menedżerów Biegu. Wręczenie tytułów odbędzie się 1 września podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego w Sadku. Z biegiem w niedzielę pożegnał się pomysłodawca oraz długoletni organizator i dyrektor biegu Marek Grosicki. Mamy nadzieję że tak jak Piotr Sokołowski 10 lat temu przekazał organizację biegu Burmistrzowi Andrzejowi Jarzyńskiemu, a jednak nadal pomagał i pomaga w organizacji biegu tak samo będzie z Markiem Grosickim, który po odpoczynku zechce wspomóc organizatorów, a z tytułem Honorowego Menedżera będzie miał do tego pełne prawo .