Tagi: , , ,

Abp Depo: Kościół musi korzystać z nowoczesnych środków

Kościół musi korzystać z nowoczesnych środków przekazu – uważa abp Wacław Depo, przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu. Zapowiedział również, że w radzie obok osób duchownych, znajdą się też osoby świeckie, w tym dziennikarze. Metropolita częstochowski mówił o tym podczas spotkania z dziennikarzami Radia Plus Radom, które odbyło się w siedzibie rozgłośni.

Abp Depo mówiąc o mediach katolickich powiedział, że są one nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne. – To konieczność, bo inaczej sposób myślenia i postępowania ludzi zostanie na marginesie wiary i moralności – powiedział metropolita częstochowski. Dodał, że Kościół powinien korzystać z nowych form przekazu, w tym Internetu. – Nie wolno zgodzić się na to, aby Kościół ukazywać w kategorii archiwum gromadzącego pewne treści – powiedział abp Depo.

Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu wyraził opinię, że czasami katolicki głos jest utożsamiany z Radiem Maryja i dziełami o. Tadeusza Rydzyka. – Katolicki głos to każda nasza rozgłośnia, która ma prawo obecności w diecezji, czy metropolii. Konieczna jest współpraca między nimi w dzieleniu się doświadczeniami. Dlatego powtarzam swój apel: jesteście mi potrzebni. Te słowa kieruję do każdej katolickiej rozgłośni, która informuje o życiu Kościoła. Nie należy skupiać się tylko na walce ze złem, ale budować dobro – podkreślił hierarcha.