Tagi:                                    

O sprzedaży polskich stoczni

Za cenę jednego statku, izraelska firma zarejestrowana w raju podatkowym za grosze kupiła strategiczne miejsce do robienia biznesu w Europie a Polski rząd się cieszy. Dużo większe pieniądze można by uzyskać podpisując umowy na długoletnie dzierżawy tych strategicznych miejsc.

Majątek Stoczni Gdynia sprzedano za 288 mln zł. a Stocznia Szczecińska Nowa poszła za 162 mln zł. Razem Skarb Państwa dostał łącznie 449 mln zł. O tym jak wspaniały zrobiono biznes możemy wydedukować sami. Powierzchnia podstawowego terenu produkcyjnego Stoczni Szczecińskiej wynosi ok. 700.000 m2. Łączna powierzchnia użytkowa w budynkach wynosi ok. 278.000 m2. Do tego dochodzi infrastruktura, park maszynowy, tradycja, ludzie, marka itp.

Wygląda więc na to, że za 1 m2 wraz zabudowaniami (nie licząc reszty infrastruktury) zapłacono 230 zł. Goła działka budowlana w Szczecinie Gumieńcach, to przeciętnie od 400 zł do 500 zł za 1 m2. Podobnie ze stocznią Gdynia. Można by uznać, że sprzedający stocznie uzyskałby za nie dużo więcej gdyby wystawił je do sprzedaży na allegro. www.prawy.pl


Tagi:                                    

Konferencja Dariusza Grabowskiego

W dzisiejszej wyborczej konferencji Dariusza Grabowskiego w Radomiu, uczestniczył Bolesław Stępień ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Szydłowiec.

B. Stępień mówił o budowie obwodnicy Szydłowca. - To jest kuriozum na skalę światową. Droga ma być budowana w miejscu, gdzie trzeba 60 różnego rodzaju budynków, w pobliżu bloków i ważnych ujęć wody. To jest teren uzbrojony potrzebny miastu - powiedział Bolesław Stępień.

Będziemy się domagali od pana wojewody Jacka Kozłowskiego podejmowania decyzji zgodnej z wolą mieszkańców - zapewnił Stępnia - Dariusz Grabowski, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Lbibertasu. żródło www.echodnia.eu